Fotowoltaika dla firm Poznań

fotowoltaika Poznań i Wielkopolska

Fotowoltaika dla firm się opłaca

fotowoltaika dla firm Wielkopolska

Fotowoltaika do 50 kW dla firm bardzo się opłaca.

Bardzo ważnym celem fotowoltaiki dla firm jest obniżenie rachunków za prąd poprzez zmniejszenie ilości kupowanego prądu oraz zmniejszenie opłaty mocowej. Czym większa autokonsumpcja, tym więcej oszczędności dla firm, dlatego rozwiązania z magazynem energii są tak istotne, bo dodatkowo, w okresie małego nasłonecznienia (zwłaszcza zimą), mogą być ładowane w nocy przy niższej cenie za prąd niż w godzinach szczytu, w ciągu dnia.
Najbardziej opłacalna jest fotowoltaika dla firm prowadzących swoją działalność (produkcję) na jedną zmianę, oraz posiadających odpowiednie miejsce na dachu z ekspozycją południową na słońce.
Instalacja fotowoltaiki o mocy do 50 kW dla firm nie wymaga żadnych kosztownych pozwoleń i może być również instalowana tam , gdzie roczne zużycie prądu znacznie przekracza możliwości pokrycia jego z instalacji fotowoltaicznej do 50 kW. W każdej z tych sytuacji zawsze znacznie oszczędzamy na kupowanej energii, czy to w wyższym stopniu, czy mniejszym.
Nasi specjaliści każdorazowo są w stanie przeprowadzić odpowiednią kalkulację i przedstawić stosowny bilans energetyczny. Wycena i oferta jest darmowa.

Fotowoltaika dla firm - czy warto?

Ile kosztuje fotowoltaika dla firm w 2023 i czy się opłaca

To tylko przykład i obliczenia dla każdej instalacji fotowoltaicznej są robione indywidualnie
Fotowoltaika dla firm Poznań

Małe firmy, zużywające rocznie do 50.000 kWh

Instalacja fotowoltaiczna o mocy prawie 50 kW dla małych firm, na dachu płaskim, z magazynem energii do 50 kWh, pracująca na jedną zmianę może pokryć roczne zapotrzebowanie na prąd około 43.000 kWh w rozliczeniu net-billing, gdzie przyjmujemy, że cena zakupu prądu jest wyższa o 30% od ceny sprzedaży. Większość firm płaci za prąd ponad 1.200 zł za MWh, czyli rocznie można zaoszczędzić około: 51.600 zł.
Instalacja taka może kosztować około 300.000 zł netto, u nas na pewno mniej, więc łatwo policzyć, że zwrot inwestycji to niecałe 6 lat. Po 10 latach mamy w kieszeni ponad 200.000 zł.
Fotowoltaika dla firm Poznań

Średnie i duże firmy, zużywające rocznie około 100.000 kWh i więcej.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy prawie 50 kW dla średnich i dużych firm na dachu płaskim, z magazynem energii do 50 kWh, pracująca na kilka zmian, może pokryć roczne zapotrzebowanie na prąd około 51.000 kWh w rozliczeniu net-biling, gdzie przyjmujemy, że cena zakupu prądu jest wyższa o 30% od ceny sprzedaży. Większość firm płaci za prąd ponad 1.200 zł za MWh, czyli rocznie można zaoszczędzić około: 61.200 zł.
Instalacja taka może kosztować około 300.000 zł netto, u nas na pewno mniej, więc łatwo policzyć, że zwrot inwestycji to niecałe 5 lat. Po 10 latach mamy w kieszeni ponad 300.000 zł.

Fotowoltaika dla firm - zalety?

Zalety fotowoltaiki dla firm w 2023, z magazynem energii?

- wysoka autokonsumpcja,
- zwrot inwestycji po 5-6 latach,
- instalacja fotowoltaiczna zasila zakład również po zachodzie słońca,
- obniżenie mocy zamówionej,
- zabezpieczenie się we własny prąd w przypadku przerw dostaw prądu z sieci energetycznej,
panele fotowoltaiczne dla firm Poznań

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE NASZYCH CERTYFIKOWANYCH MONTERÓW

 

Chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną?
Nasze instalacje można znaleźć również w okolicach Poznania, szczególnie: Kórnik, Śrem, Murowana Goślina, Suchy Las, Tarnowo Podgórne, Luboń, Mosina, Komorniki, Swarzędz, Gniezno, Września, Jarocin, Szamotuły, Oborniki, Wronki, Niemcy, Deutschland

Copyright © 2020 Multi Energa.  All Rights Reserved
Created by Andrzej Kosiorek
Fotowoltaika dla firm Poznań 2023