Fotowoltaika Śrem

fotowoltaika Poznań i Wielkopolska
Fotowoltaika w Śremie też się opłaca
instalacja paneli fotowoltaicznych

Dlaczego fotowoltaika również w Śremie?

Zaoszczędzenie na rachunkach za prąd to jeden z głównych powodów, dla których mieszkańcy Śremu i okolic decydują się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Nieuchronny wzrost cen prądu skróci czas zwrotu inwestycji, co oznacza, że inwestorzy będą mogli odzyskać swoje pieniądze szybciej. Dodatkowo, mieszkańcy Śremu posiadający fotowoltaikę, mogą zmniejszyć swoją zależność od dostawców energii elektrycznej, a inwestycja w panele fotowoltaiczne może być nie tylko opłacalna, ale także pomagać w obniżaniu negatywnego wpływu na środowisko, redukując emisję dwutlenku węgla

Przy zużyciu prądu około 4.200 kWh rocznie, potrzebujemy instalację fotowoltaiczną o mocy około 5 kWp bez baterii, o ile mamy dach skierowany na południe (180 stopni) a kąt nachylenia dachu 35 stopni.
Instalacja fotowoltaiczna tej mocy pozwola na to, że nie musimy płacić za prąd w bilansie rocznym, o ile średnia różnica w ceny zakupu prądu i jego sprzedaży wyniesie mniej więcej 30%, a to jest w praktyce realne.

Więcej w zakładce wyliczenia:

Doradca z Multi Energa jest w stanie uwzględnić wszystkie czynniki, wpływające na efektywność instalacji fotowoltaicznej, czyli położenie budynku, kąt nachylenia paneli słonecznych, możliwość występowania cieni lub przeszkód, czy też lokalne przepisy dotyczące energetyki. Przeprowadzi również analizę opłacalności inwestycji w fotowoltaikę, uwzględniając koszty instalacji i przewidywane oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Dlatego, jeśli w Śremie i okolicach rozważasz zainstalowanie paneli słonecznych, możesz się zwrócić o pomoc do doświadczonego fachowca (Doradcy) z Multi Energa, który przeprowadzi dokładną analizę i wspomoże cię w podjęciu najlepszej decyzji.

Doradca podpowie również jakie są dostępne dotacje i ulgi podatkowe, które obniżą koszt zainstalowania paneli słonecznych. Umiejętności, fachowość i doświadczenie doradcy są bardzo cenne, gdyż pomagają znaleźć optymalne rozwiązania, które niosą za sobą największe korzyści w długoterminowej perspektywie.

fotowoltaika Poznań
Chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną?
WIĘCEJ O NAS
Nasze instalacje można znaleźć również w okolicach Poznania, szczególnie: Kórnik, Śrem, Murowana Goślina, Suchy Las, Tarnowo Podgórne, Luboń, Mosina, Komorniki, Swarzędz, Gniezno, Września, Jarocin, Szamotuły, Oborniki, Wronki, Niemcy, Deutschland

Copyright © 2020 Multi Energa.  All Rights Reserved

Created by Andrzej Kosiorek

Fotowoltaika Śrem 2023